ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕΝΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Η Αναπτυξιακή Ε.Π.Ε με διακριτικό τίτλο «Com&Com», αποτελεί εταιρεία με πολυετή εμπειρία στην Διαχείριση Διασυνοριακών Προγραμμάτων. Στα πλαίσια διεύρυνσης του Τμήματος Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων, αναζητεί ένα (1) στέλεχος για την θέση του Συμβούλου Διαχείρισης Διασυνοριακών έργων Interreg.

Αρμοδιότητες:

Υποβολή, υλοποίηση και διαχείριση έργων Interreg για τον ευρύτερο δημόσιο τομέα. Πιο συγκεκριμένα:

  • Σύνταξη οικονομικών αναφορών
  • Προετοιμασία φακέλων για την πιστοποίηση δαπανών
  • Χρήση Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος (ΟΠΣ)
  • Υλοποίηση δράσεων δημοσιότητας
  • Σύνταξη μελετών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2ετή αποδεδειγμένη εμπειρία στην υποβολή, υλοποίηση και διαχείριση έργων στο πλαίσιο Διασυνοριακών Προγραμμάτων Interreg.
  • Πτυχίο ΑΕΙ, κατά προτίμηση οικονομικής κατεύθυνσης
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης θα συνεκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Οργανωτικές ικανότητες και προσοχή στη λεπτομέρεια, αναλυτική & συνδυαστική σκέψη
  • Επικοινωνιακές ικανότητες (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδες και επίτευξης αποτελεσμάτων σε συνθήκες πίεσης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό, δημιουργικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ευκαιρία επίτευξης μακροχρόνιας καριέρας

Αποστολή βιογραφικών: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Η θέση αφορά την κάλυψη αναγκών στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στην Θεσσαλονίκη

Εκτύπωση