ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Η Αναπτυξιακή Ε.Π.Ε με διακριτικό τίτλο «Com&Com» (www.comncom.gr), αποτελεί εταιρεία με πολυετή εμπειρία πλην των άλλων στο συνολικό σχεδιασμό και στην παρακολούθηση όλης της αλυσίδας διαχείρισης των αποβλήτων  στους Οργανισμούς Τοπικής Αυτοδιοίκησης. Στα πλαίσια διεύρυνσης του Τμήματος Κυκλικής Οικονομίας, αναζητεί ένα (1) στέλεχος για την θέση του Συμβούλου Κυκλικής Οικονομίας.

Αρμοδιότητες:

  • Ωρίμανση ΠΡΑΣΙΝΩΝ ΣΗΜΕΙΩΝ ΟΤΑ
  • ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΠΙΚΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΗΓΗ
  • ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ (ΕΣΠΑ, ΤΡΙΤΣΗ) ΓΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑ ΓΙΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ

Απαραίτητα προσόντα:

  • Δίπλωμα Μηχανικού Περιβάλλοντος (ΠΕ)
  • Τουλάχιστον 3ετή αποδεδειγμένη εμπειρία συναφούς αντικειμένου
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Οργανωτικές ικανότητες και προσοχή στη λεπτομέρεια, αναλυτική & συνδυαστική σκέψη
  • Επικοινωνιακές ικανότητες (γραπτός & προφορικός λόγος)
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδες και επίτευξης αποτελεσμάτων σε συνθήκες πίεσης.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό, δημιουργικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ευκαιρία επίτευξης μακροχρόνιας καριέρας

Η θέση αφορά την κάλυψη αναγκών στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στην Θεσσαλονίκη αλλά και στο υποκατάστημα της Αθήνας.